contact
kobylanka@saletyni.pl | tel.: 18 353 16 85

Aktualności

V N. WIELKANOCY 29 IV

1. Dzisiaj, z inicjatywy MIVA Polska, modlimy się za kierowców i innych użytkowników dróg, przypominając sobie obowiązek przestrzegania zasad ruchu drogowego, jako fundamentu bezpieczeństwa.

2. Od wtorku, 1 maja rozpoczynamy codzienne nabożeństwa majowe z litanią loretańską. Zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej w kościele o godz. 17.30, a także przy kapliczkach rozsianych w różnych zakątkach naszej parafii. Dzieci kochające Maryję i pragnące uczestniczyć w majówkach otrzymają na pierwszej majówce plansze na którą przyklejać będą obrazki otrzymywane po każdej majówce.

3. Dnia 2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, a nazajutrz wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niech te dni staną się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych, eksponowania barw narodowych i łączności duchowej z naszymi rodakami na emigracji.

2 maja w środę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Jana Pawła i ucałowanie relikwii.

Katecheza dla dorosłych w środę o godz. 18.45. Tematem będzie Duch Święty – trzecia Osoba Boska.

5. W czwartek, 3 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Na Msze Święte zapraszamy o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00. Msza św. o godz. 18.00 w intencji Ojczyzny.
W tym dniu z racji pierwszego czwartku godzina święta od godz. 17.00.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, poświęcony wynagrodzeniu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Obowiązuje stały porządek nabożeństw. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej.

7. W pierwszą sobotę miesiąca w duchu fatimskim chcemy rozważać tajemnice różańcowe i uczcić Niepokalane Serca Maryi podczas Mszy Świętej i nabożeństwa fatimskiego o godz. 7.00.

8. Do chorych w parafii udajemy się w sobotę od godz. 9.00.

9. Msze św. w intencji Członków Ochotniczej Straży Pożarnej z Kobylanki i z Dominikowic oraz w intencji ich Rodzin oraz za zmarłych Członków OSP we wtorek o godz. 16.15. Dziękuję naszym Strażakom za pełną poświęcenia służbę oraz za prace wykonane dla Parafii..

10. Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Kobylance prowadzi nabór do Oddziału Przedszkolnego Montessori na rok szkolny 2018/19. Bliższe informacje na plakacie w gablocie ogłoszeń oraz w siedzibie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kobylance.

11. Zapisu dzieci z Parafii, z klas od I do VII Szkoły Podstawowej, chcących uczestniczyć w VI SALETYŃSKIM SPOTKANIU DZIECI mogą dokonywać ich rodzice w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej. Przy zapisie należy przedstawić pisemną zgodę rodzica na udział dziecka w spotkaniu (wzór zgody do odebrania w zakrystii) oraz ujścić opłatę w wysokości 70zł.. Ministranci oraz dzieci ze scholi płacą 35 zł. Zapisy – do dnia 30 maja.

Dokładny program nabożeństw w pierwszym tygodniu miesiąca:
– okazja do spowiedzi w każdy dzień tygodnia pół godziny przed Mszą św.;
– Godzina Święta w czwartek o 17.00;
– Msza św. dla chorych w piątek o godz. 12.00.
– Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00, spowiedź i adoracja od 14.00 do15.30;
– Nabożeństwo majowe w piątek o godz. 17.30;
– litania do Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy wieczornej;
– nabożeństwo pierwszych sobót w sobotę po Mszy św. o godz. 7.00;
– odwiedziny chorych w sobotę od godz. 9.00.

Misjonarze Saletyni

Inne wpisy

FaceBook