contact
kobylanka@saletyni.pl | tel.: 18 353 16 85

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY – 8 kwietnia 2018

1. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Dziękuje Członkom parafialnego Caritas za posługę w tym dziele.

2. Jutro będziemy świętować przeniesioną z Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chcemy otoczyć modlitwą każde poczęte dziecko i jego rodziców. Na Mszy Świętej o godz. 18.00 będzie można złożyć przyrzeczenie trwającej 9 miesięcy modlitwy duchowej adopcji dziecka poczętego.

3. W poniedziałek, 9 kwietnia, w 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej polecimy Bogu tych, którzy zginęli pod Smoleńskiem, oraz będziemy modlić się w intencjach naszej Ojczyzny.

4. KATECHEZA DLA DOROSŁYCH: środa 18.45.

5. Spotkanie rodziców wraz z dziećmi, które w tym roku przystąpią do pierwszej Komunii św. w środę nam Mszy św. o godz. 18.00 i po Mszy św. Obecność obowiązkowa.
Spotkanie z kandydatami, którzy w tym roku przystąpią do Sakramentu Bierzmowania w czwartek o godz. 18.00.

6. Zapraszamy w okresie wielkanocnym na drogę miłosierdzia, która zostanie odprawiona w piątek o godz. 17.30. “Droga Miłosierdzia” to nabożeństwo przypominające drogę krzyżową, czy drogę światła, podczas którego przywoływane są sceny z życia Jezusa, które dotyczą czynów miłosierdzia.

7. Ponawiamy apel policji i straży pożarnej zakazujący wypalania suchych traw. Wypalanie nie jest zabawą ale aktem niosącym zagrożenie dla budynków i ludzi.

8. Informujemy, że nasze domy odwiedzają osoby podające się za pracowników socjalnych i wyłudzające szczególnie od osób starszych pieniądze. Prosimy o żądanie od tych osób legitymacji służbowych a w razie wątpliwiości pprosimy szukać pomocy w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Gorlicach dzwoniąc pod numer 0-18 353-75-74.
Misjonarze Saletyni

Inne wpisy

FaceBook