contact
kobylanka@saletyni.pl | tel.: 18 353 16 85

Aktualności

V NIEDZIELA W. POSTU – 18 III

1. Dziękuję ks. Janowi Jucha MS za wygłoszenie nauk rekolekcyjnych i polecam Jego oraz saletyńskie dzieło w Czechach Waszej modlitwie.

2. Dziękuję za ofiary zbierane dzisiaj w trzecią niedzielę miesiąca z przeznaczeniem na spłatę należności za prace wykonane w 2017r..

3a. Jutro przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła. Msze św. jak w dni powszednie.

3b. Katecheza dla dorosłych w środę o 18.45 na plebani.
Temat: TRIDUUM PASCHALNE – jeden dzień, który trwa trzy dni, jedna celebracja liturgiczna, a do kościoła przychodzimy trzy razy.

4. Od dzisiejszej niedzieli Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach drogi krzyżowej i gorzkich żali. Apel ten kieruję zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych pasyjnych nabożeństwach.
* Droga krzyżowa w piątek o godz. 7.30 oraz droga krzyżowa ulicami Parafii o godz. 17.00. Msza św. popołudniowa w piątek przeniesiona na godz. 16.30. W piątek nie ma drogi krzyżowej o godz. 16.30 i o godz. 19.00.
* Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.00.

5. Za tydzień Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy Świętej pobłogosławimy palmy. Przed Mszą św. o godz. 11.00 zgromadzimy się przed kościołem, skąd wyruszy uroczysta procesja na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Na Mszę św. o godz. 11.00 przybędą z palmami przedstawiciele gminy Gorlice. Po Mszy św. w Domu Kultury w Kobylance odbędzie się konkurs palm i pisanek wielkanocnych.

6. W naszym kościele posługujemy w konfesjonale pół godziny przed Mszą św.

7. Chorych odwiedzimy w sobotę od godz. 9.00. Proszę o zgłoszenie każdej wizyty w zakrystii.

8. Jest do nabycia nowy numer KRZYŻA KOBYLAŃSKIEGO.

9. Niech św. Józef opiekuje się solenizantami i jubilatami rozpoczynającego się tygodnia. Misjonarze Saletyni

Inne wpisy

FaceBook