contact
kobylanka@saletyni.pl | tel.: 18 353 16 85

Aktualności

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 25 lutego 2018

1. Trwajmy w wielkopostnych dobrych postanowieniach, a szczególnie starajmy się rozważać mękę Pańską podczas wspólnej modlitwy. Na nabożeństwo drogi krzyżowej zapraszamy w piątek o godz. 7.30, 16.30 (dla dzieci), 17.30, 18.45 (dla młodych duchem – w poniedziałek po Mszy o 18-ej przygotowanie drogi krzyża), a na gorzkie żale w niedzielę o godz. 15.00. w czasie nabożeństwa składka na kwiaty i dekoracje w czasie Triduum Paschalnego.

2. W środę o 18.45 zapraszamy na katechezę dla dorosłych. TEMAT: WIERZĘ W JEZUSA CHRYSTUSA SYNA BOŻEGO

    Spotkanie rodziców dzieci przystępujących do pierwszej Komunii św. w środę o godz. 18.00.

3. W czasie Wielkiego Postu nie zapominajmy o dziełach miłosierdzia. Właścicieli sklepów proszę o wystawienie koszy a kupujących Parafian o składanie do nich produktów, które przekazane będą przed Świętami osobom potrzebującym w Parafii. Caritas rozprowadza baranki na stół wielkanocny. Cena baranka to 5 zł.. Tyle przekazujemy do diecezjalnego Caritasu. Każda złotówka więcej za baranka pozostaje w Parafii i przeznaczona będzie dla potrzebujących. Dzieci, młodzież i starsi mogą zabrać od członków Caritasu oraz z zakrystii skarbonki, do których będą składać oszczędności na leczenie chorych dzieci.

4. W czwartek, 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych niezłomnych bohaterach.

5. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek miesiąca, który przypomina nam wydarzenia z Wielkiego Czwartku, ustanowienie sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. W czasie Godziny Świętej, która rozpocznie się o godz. 17.00 oraz podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy modlić się za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.

6. Każdy pierwszy piątek miesiąca przypomina nam tajemnicę konania Pana Jezusa na krzyżu i Jego otwarte Serce. Starajmy się w tym dniu przyjąć Komunię św. wynagradzającą za nasze grzechy. Spowiedź pół godziny przed Mszą św. Msza św. bez kazania dla starszych i chorych w piątek o godz. 12.00. Po Mszy św. rozważanie Męki Pańskiej i błogosławieństwo Najśw. Sakramentem. Z racji dróg krzyżowych nie będzie Koronki do Miłosierdzia Bożego. Spowiedź dla dzieci od godz. 16-ej a po drodze krzyżowej o 16.30 Komunia św. dla dzieci. Po Mszy św. wieczornej litania do Najśw. Serca P. Jezusa i z racji drugiego dnia miesiąca modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

7. W pierwszą sobotę miesiąca wpatrujemy się w Serce Maryi przebite mieczem boleści. Msza św. Starajmy się w tym dniu przyjąć Komunię św. wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi wszystkie zniewagi. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Chorych z posługą odwiedzimy jeszcze przed Świętami.

 8. Msza św. z modlitwa o uzdrowienie w przyszłą niedzielę o godz. 16.00.

 9. Ofiary zbierane w przyszła niedzielę, 4 marca, przeznaczone będą na ogrzewanie kościoła.

 10. Dziękuję za ofiary w wysokości 14 tys. zł. złożone w minioną niedzielę.

11. W ramach programu dotacji na rozwój okolicznych gmin, w odpowiedzi na złożony przez Proboszcza wniosek, otrzymaliśmy na odnowę zabytków 50 tys. zł..

12.  Rekolekcje szkolne dla dwóch Szkół: 12-14 III 2018 r. (prowadzi ks. Szymon Data MS z Krakowa)

Rekolekcje parafialne: 16-18 III 2018r. (prowadzi ks. Jan Jucha MS z Czech)

Księża Misjonarze Saletyni z Kobylanki

Inne wpisy

FaceBook