contact
kobylanka@saletyni.pl | tel.: 18 353 16 85

Aktualności

SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 11 lutego 2018

1. Dzisiaj, w Światowy Dzień Chorego, naszymi modlitwami otaczamy chorych i cierpiących. Zachęcamy do korzystania z daru, jakim w Kościele jest sakrament namaszczenia chorych. Jest to sakrament uzdrawiający: umacnia w słabości, a w przypadku osób, które nie mogą już skorzystać z sakramentu pokuty, także gładzi grzechy, jeżeli chory miał w sercu pragnienie pojednania się z Panem Bogiem. Pamiętajmy, aby w przypadku ciężkiej choroby bliskiej osoby nie zwlekać z zatroszczeniem się o udzielenie jej tego sakramentu. Msza św. w intencji chorych dzisiaj o godz. 15.00.

2. Dzisiaj także w ostatnich dniach karnawału Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

3. W środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8.00, 9.30, 16.30 i 18.00. Podczas wszystkich Mszy świętych dokonamy obrzędu posypania głów popiołem. Przypominamy, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku (z wyjątkiem uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia.

W środę o 19.00 zapraszamy na katechezę dla dorosłych.
TEMAT: Wprowadzenie w duchowość Wielkiego Postu
1. Zobaczymy jak kształtowały się zwyczaje pokutne.
2. Sprawdzimy czy można w tym czasie jeść słodycze?
3. Poznamy tekst Biblijny który poruszy nasze serca do miłości Boga i zachęci do modlitwy.

5. Już teraz zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych. W piątek w Sanktuarium odprawimy cztery drogi krzyżowe: po Mszy św. o godz. 7.00, dla dzieci ze szkoły podstawowej o godz. 16.30, następnie o godz. 17.30 i dla młodych duchem o godz. 18.45. Ta wieczorna będzie prowadzona w klimacie symboli, współczesnych problemów, obrazów i muzyki. Ks. Łukasz zaprasza młodych którzy chcieli by zaangażować się w przygotowanie tej modlitwy na czwartek po Eucharystii na spotkanie organizacyjne.

Wszystkich parafian oraz pielgrzymów zapraszamy na gorzkie żale w niedzielę o godz. 15.00. Po gorzkich żalach Msza św. bez kazania. W niedziele Wielkiego Postu nie ma Mszy św. o godz. 18.00.

6. Ofiary zbierane w najbliższą III niedziele miesiąca przeznaczone będą na spłatę należności za balustradę na głównych schodach (40 tys. zł.) oraz za wykonany program inwentaryzacji cmentarza (15 tys. zł.).

6. Obradująca w tym tygodniu w Dębowcu Kapituła Prowincjalna Zgromadzenia Misjonarzy Saletynów wybrała nowe władze zakonne na najbliższe trzy lata. Nowym Prowincjałem został ks. Grzegorz Zembroń MS. Otoczmy Go oraz Jego Radnych naszą modlitwą.

Księża Misjonarze Saletyni z Kobylanki

Inne wpisy

FaceBook