contact
kobylanka@saletyni.pl | tel.: 18 353 16 85

CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 28 stycznia 2018

1. Dzisiaj, w Światowym Dniu Trędowatych, Kościół modli się i wspiera dotkniętych tą chorobą.

2. Rodziców dzieci przystępujących w tym roku do pierwszej Komunii św. zapraszamy w środę na Mszę św. o godz. 18.00.

Zapraszamy na katechezę dla dorosłych w środę o godz. 18.45 na plebani.

3. W pierwszy czwartek miesiąca dziękujemy Panu Jezusowi za dar Eucharystii i kapłaństwa. Godzina Święta z wystawieniem Najśw. Sakramentu od 17.00.

4. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą św. Ze względu na przypadające w pierwszy piątek święto nie będzie w tym dniu Mszy św. dla starszych i chorych oraz Koronki do Miłosierdzia Bożego. Droga Krzyżowa o 17.30. Po Mszy św. wieczornej litania do Najśw. Serca P. Jezusa i modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

5. W piątek 2 lutego będziemy świętować Ofiarowanie Pańskie, dawniej nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz. 8.00, 9.30, 16.30, 18.00. W kaplicy w Dominikowicach Msza św. o godz. 8.00. Na rozpoczęcie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – światłość na oświecenie pogan.

6. Tego samego dnia z ustanowienia św. Jana Pawła II obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele. Prosimy jako księża ze Zgromadzenia zakonnego o modlitwę w naszej intencji.

7. W pierwszą sobotę miesiąca gromadzimy się wokół Niepokalanego Serca Maryi na Mszy Świętej i nabożeństwie pierwszo sobotnim o godz. 7.00. W tym dniu z okazji wspomnienia św. Błażeja będzie można przyjąć specjalne błogosławieństwo chroniące przed chorobami gardła.

8. Odwiedziny chorych w pierwszą sobotę od godz. 9.00.

Księża Misjonarze Saletyni z Kobylanki

Inne wpisy

FaceBook