contact
kobylanka@saletyni.pl | tel.: 18 353 16 85

Aktualności

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY- 31 grudnia 2017

W Nowy Rok Msze św. według porządku niedzielnego.

We wtorek po Mszy św. wieczornej nowenna do św. Jana Pawła II.

KATECHEZA DLA DOROSŁYCH
TEMAT: Problem wiary i charakterystyczne przymioty wiary.
1. Podsumujemy dotychczasowe katechezy, gdyż ta katecheza zakończy wstęp do omawiania wyznania wiary.
2. Określimy czym jest wiara w swej istocie.
3. Co znaczy że jest łaską, że zaleczy od człowieka, że ma oparcie w Bogu i że opiera się na rozumie.
4. Zapytamy czym jest życie pokorne i jaki ma związek z wiarą?
5. Jeżeli nie byłeś na poprzednich katechezach to w środę jest najlepszy moment by dołączyć do grona słuchaczy.

W sobotę 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Msze Święte o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 16.00. Nie ma Mszy św. o godz. 18.00.

ORSZAK TRZECH KRÓLI wyrusza tradycyjnie 6 stycznia o godz. 14.30 spod Kaplicy w Dominikowicach. Patronami Orszaku są święci opiekunowie naszej Ojczyzny. Można przebrać się za postacie z jasełek oraz za świętych, którzy, modlitwą i pracą walczyli o naszą niepodległość.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek Godzina Święta o godz. 17.00. W tym czasie adoracja w ciszy i okazja do spowiedzi św.. Ze względu na kolędę w piątek nie ma koronki o godz. 15.00. Spowiedź pół godziny przed Mszą św. w tygodniu i w piątek od godz. 17.15.. Msza św. dla starszych i chorych w piątek o godz. 12.00. W sobotę nie udajemy się do chorych. W pierwszą sobotę stycznia zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy św. o godz. 8.00 a przed Mszą św. o godz. 9.30.

Spotkanie opłatkowe dla Róż Żywego Różańca odbędzie się 7 stycznia o godz. 15.00 w sali domu kultury w Kobylance. Potwierdzenie udziału prosimy kierować do swoich Zelatorek.

Misjonarze Saletyni z Kobylanki

Inne wpisy

FaceBook