contact
kobylanka@saletyni.pl | tel.: 18 353 16 85

Aktualności

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU – 03 grudnia 2017

1.Dziękuję za ofiary jakie dziś składacie na ogrzewanie kościoła.

2. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Przeżyjemy go pod hasłem: „Napełnieni Duchem Świętym”. Jednocześnie dzisiejszą niedzielą wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana.

3. Zapraszamy do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele codziennie o godz. 18.00.. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Dzieci, które zdeklarują się często uczestniczyć we Mszy św. roratniej jutro otrzymają planszę, na którą przyklejać będą obrazki otrzymywane każdego dnia na roratach.

4. Zapraszamy na kolejna katechezę dla dorosłych – środa godz. 18.45 na plebanii. . Jej temat: “Biblia księga Kościoła. Natchnienie i prawda Pisma świętego”.

  • KKK 108 Wiara chrześcijańska nie jest jednak “religią Księgi”. Chrześcijaństwo jest religią “Słowa Bożego, nie słowa spisanego i milczącego, ale Słowa Wcielonego i żywego [Jezusa Chrystusa]. Aby słowa Pisma świętego nie pozostawały martwą literą, trzeba, by Chrystus, wieczne Słowo Boga żywego, przez Ducha Świętego oświecił nasze umysły, abyśmy rozumieli Pisma (Łk 24, 45).

W rozpoczynającym się tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca.

5. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie rodziców młodzieży, która w tym roku przystępuje do Sakramentu Bierzmowania.

6. Od dzisiaj Caritas będzie rozprowadza świece na stół wigilijny. Podajemy sumę jaka parafia musi odprowadzić za każdą świece do diecezjalnego Caritasu: za dużą świecę 12 zł., za małą 5 zł. Każda złotówka więcej będzie przeznaczona na cele działalności Caritasu w Parafii.
Właścicieli sklepów prosimy o wystawienie koszy na żywność.

7. Trwa rozprowadzanie opłatków na stół wigilijny. Ofiary jakie składacie przy tej okazji są traktowane jako dodatek do pensji dla rozprowadzających. Organista rozprowadza dla Dominikowic, Kościelny dla Kobylanki (odbiór w zakrystii).

8. Po Mszach św. ministranci rozprowadzają darmowe czasopisma religijne.

Misjonarze Saletyni z Kobylanki

Inne wpisy

FaceBook