contact
kobylanka@saletyni.pl | tel.: 18 353 16 85

Aktualności

TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 29 października 2017

1. We wtorek o 17.30 zakończenie nabożeństwa różańcowego. Zapraszamy szczególnie młodsze dzieci, które licznie na to nabożeństwo uczęszczały. A my nie odkładajmy różańca do szuflady.

2. W tym tygodniu, w środę, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Msze Święte w naszym kościele 1 listopada o godz. 6.30, 8.00 i o godz. 14.00 a na cmentarzu o godz. 11.00. W razie złej pogody obowiązuje ten sam rozkład godzinowy a Msza św. o 11-ej będzie odprawiona w Sanktuarium.
Ofiary zbierane w tym dniu na cmentarzu do puszek, w godzinach od 7.00 do 11.00 oraz na tacę w czasie Mszy o 11-ej przeznaczone będą na dalsze porządkowanie naszego cmentarza. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę w kościele przeznaczone będą na spłatę kosztów stworzonego Systemu Administracji Cmentarzem Mogily.pl
Znicze można nabyć przy starej kaplicy dzisiaj, w poniedziałek i we wtorek. Będą je sprzedawać nasi ministranci. Dochód ze zniczy przeznaczony będzie na cele ministranckie. Godziny sprzedaży zniczy:

Niedziela: po Mszach św. w kaplicy w murach.
Poniedziałek: po wieczornej Mszy św. w kaplicy w murach.
Wtorek: od 15–ej do 20-ej w starej kaplicy na cmentarzu.
Środa: od 7-ej do 20-ej w starej kaplicy na cmentarzu.

3. W czwartek, 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Modlimy się w tym dniu za tych, którzy nas poprzedzili w drodze do wieczności. Modlimy się za zmarłych, a w sposób szczególny za tych, którzy przez proces oczyszczenia w czyśćcowym ogniu oczekują wiecznego zjednoczenia z Panem. W naszym kościele będzie następujący porządek Mszy Świętych 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 9.00 procesja na cmentarz i nabożeństwo za zmarłych. Ofiary zbierane na Mszach św. w święto zmarłych przeznaczone będą na spłatę kosztów stworzonego Systemu Administracji Cmentarzem Mogily.pl.

4. Na te listopadowe dni modlitwy i zadumy przygotujmy groby naszych bliskich i zatroszczmy się o porządek na cmentarzu. Śmieci, różne odpadki, zużyte znicze, stare kwiaty proszę składać tylko w wyznaczonych miejscach do odpowiednich pojemników.

5. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. w Sanktuarium.

6. Przypominamy też, że w dalszym ciągu można składać do wystawionych skrzynek dwojakiego rodzaju wypominki: miesięczne i roczne. Karty wspominkowe dwojakiego rodzaju znajdują się na ołtarzach bocznych. Przy wypominkach listopadowych prosimy o podanie rejonu zamieszkania. Prosimy o czytelne wypełnienie kart. Każdego rodzaju wypominki wkładamy do osobnych kopert.

7. W miesiącu listopadzie zapraszamy na nabożeństwo wspominkowe za zmarłych w każdy dzień tygodnia o godz. 17.30. Od najbliższej niedzieli wprowadzimy podział na rejony. W każdy dzień będziemy zapraszać na modlitwę za zmarłych parafian z innego rejonu.

Nabożeństwo za zmarłych z wypominkami rocznymi w każdą niedzielę o godz. 7.30.

8. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Porządek nabożeństw w tym czasie taki jak w ubiegłym miesiącu. Msza św. dla chorych o godz. 12.00. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi w pierwszą sobotę listopada po Mszy św. o godz. 7.00. Zapraszamy. W sobotę odwiedziny chorych od godz. 9.00.

9. W tym tygodniu odwołujemy katechezę dla dorosłych. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie w przyszła niedzielę o godz. 15.00.

10. “Klub Honorowych Dawców Krwi” przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kobylance serdecznie zaprasza na akcję zbiórki krwi, która odbędzie się 5 listopada w godzinach 9:00-12:30 w zespole szkól w Kobylance.

Księża Misjonarze Saletyni z Kobylanki

Inne wpisy

FaceBook