contact
kobylanka@saletyni.pl | tel.: 18 353 16 85

Aktualności

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 15 X 2017

1. Dziękujemy za zbierane dziś na ręce radnych oraz na tacę ofiary na prace kamieniarskie przy schodach głównych. W kościele został zamontowany nowy piec a obok bocznego wejścia zamontowany nowy zbiornik na olej opałowy. Zostało też odmalowane boczne przejście i lamperie w kosciele. Obecnie czekamy na wykonanie tralek, które zostaną zamontowane na stopniach tworząc balustradę.

2. W jutrzejszy poniedziałek, 16 października, przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II.

3. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Wszystkich parafian zapraszam na tę modlitwę w każdy dzień tygodnia o godz. 17.30.

4. W środę, 18 października przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.

5. Zapraszamy na kolejną katechezę dla dorosłych w środę na godz. 18.45.

6. Na nowennę do Pana Jezusa Ukrzyżowanego zapraszamy w piątek po Mszy św. wieczornej.

7. Zbliża się wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych i listopad, miesiąc poświęcony ich pamięci. Do wystawionych skrzynek można składać wypominki dwojakiego rodzaju:
1. Wypominki miesięczne;
2. Wypominki roczne.
Wypominki miesięczne czyli wykaz zmarłych za których będziemy się modlić na nabożeństwach w miesiącu listopadzie. Imiona i nazwiska tych zmarłych oraz nazwę rejonu w Parafii, w którym mieszkamy wypisujemy na wyłożonych na ołtarzach bocznych kartkach z napisem LISTOPADOWE.
Wypominki roczne czyli wykaz zmarłych za których będziemy się modlić pół godziny przed Mszą św. o godz. 8.00 w każdą niedzielę roku. Imiona i nazwiska tych zmarłych wypisujemy na wyłożonych na ołtarzach bocznych kartkach z napisem ROCZNE.
Prosimy o czytelne wypełnienie kart. Każdego rodzaju wypominki wkładamy do osobnych kopert.
8. Osoby posiadające skierowania z gorlickich Ośrodków Pomocy Społecznej zapraszamy w środę 18 października w godz. 8.00-13.00 do Parafii św. Jadwigi Królowej w Gorlicach po odbiór paczek żywnościowych na październik.

9. Sołtysi wsi zapraszają mieszkańców na zebranie wiejskie, które odbędzie się:
– w Dominikowicach 17 października o godz. 18.00 w budynku OSP;
– w Kobylance 18 października o godz. 18.00 w budynku WDK.

Chrzty w tygodniu: Alicja Kamińska. .
Parafianie zmarli w ostatnim tygodniu: Śp. Kazimierz Mazur, śp. Adam Sikora, śp. Rafał Ligęza. Requiem aeternam dona eis, Domine, et lux perpetua luceat lux sua lumina

Księża Misjonarze Saletyni z Kobylanki

Inne wpisy

FaceBook