contact
kobylanka@saletyni.pl | tel.: 18 353 16 85

Aktualności

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 1 października 2017

1. Dziś rozpoczynamy nabożeństwo różańcowe, które odprawiane będzie w każdy dzień miesiąca o godz. 17.30. Święty Jan Paweł II w liście apostolskim Rosarium Virginis Mariae z 2002 roku napisał: „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela” (nr 1). W tym duchu przeżyjemy też liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które przypada pod koniec tygodnia, w sobotę, 7 października. Jutro na różańcu dzieci otrzymają plansze i pierwsza naklejkę.

2. Jutro w liturgii wspominamy św. Aniołów Stróżów. To wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest obrona nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Jednak żeby to było możliwe, sami musimy być wyczuleni na jego natchnienia.

Jutro również, w drugi dzień miesiąca po Mszy św. litania do św. Jana Pawła II.

W czwartek, 5 października, wspominamy św. siostrę Faustynę. Po Mszy św. wieczornej ucałowanie relikwii Świętej.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w tygodniu pół godziny przed każdą Mszą św. a w pierwszy piątek dodatkowo od godz. 14.00 do godz. 15.30. W pierwszy czwartek różaniec w intencji o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek Msza św. w intencji starszych i chorych o godz. 12.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00. Różaniec z rozważaniami tajemnic bolesnych o godz. 17.30.. W sobotę od godz. 9.00 odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych.

4. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy Świętej o godz. 7.00 chcemy wynagradzać wszelkie zniewagi wyrządzone Niepokalanemu Sercu podczas pierwszosobotniego nabożeństwa. W sobotę o 17.30 różaniec jak w każdy inny dzień.

5. Wyjazd autokarem do Zdyni osób biorących udział w akcji „RÓŻANIEC DO GRANIC” w sobotę 7 października o godz. 9.15 spod kościoła. Można się jeszcze zapisywać.

6. W niedzielę 8 października przeżywać będziemy XVII Dzień Papieski pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”. Po Mszach św. w tym dniu zbiórka do puszek na fundusz stypendialny.

7. ZAPRASZAMY NA KATECHEZĘ DLA DOROSŁYCH
Z CYKLU „ROZMOWY O ŻYCIU I O WIERZE”
– W naszych spotkaniach będzie nam towarzyszyć Katechizm Kościoła Katolickiego (KKK). Poznamy historię jego powstania i dowiemy się dlaczego na okładce jest pogański rysunek z III wieku;
– Dowiemy się dlaczego proboszcz pewnej parafii nakazał młodemu penitentowi spowiadać się tylko w jego parafii oraz dlaczego niektórzy księża robią problem z ochrzczeniem dziecka. Którego rodzice nie SA w związku sakramentalnym. Poruszymy wiele innych problemów;
– Na katechezę może przyjść każdy, kto chce zgłębiać swoja wiarę, nosi w sobie pytania dotyczące życia moralnego chrześcijan i życia Kościoła;
– KATECHEZA ODBYWAĆ SIĘ BĘDZIE W ŚRODY. NAJBLIŻSZA W ŚRODĘ 4 PAŹDZIERNIKA O GODZ. 18.45 W SALCE DOMU ZAKONNEGO (PLEBANIA).

8. Wójt Gminy Gorlice przypomina o odpowiedzialności za psy, które pozbawione opieki stanowią zagrożenie dla ludzi i zwierząt.

9. Szkoła Podstawowa w Kobylance zaprasza wszystkich chętnych rodziców i dzieci na Rodzinny dzień Sportu, który odbędzie dzisiaj o godz. 14:00 przy szkole w Kobylance. W razie niekorzystnych warunków pogodowych Dzień sportu odbędzie się w budynku szkoły.

Księża Misjonarze Saletyni z Kobylanki

Inne wpisy

FaceBook