contact
kobylanka@saletyni.pl | tel.: 18 353 16 85

Aktualności

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 24 września 2017

1. Wczoraj na pierwsze spotkanie kandydatów na ministrantów zgłosiło się 13 chłopców a kandydatów do młodszej scholi było również 13.
Dzisiaj, w niedziele, po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców dzieci ze scholi starszej i młodszej. Spotkanie kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 9.00.

2. Dziękuję za ofiary w wysokości 14 tys. zł. złożone w ubiegłą niedzielę, które będą przeznaczone na prace na cmentarzu. Dziękuje licznie przybyłym mężczyznom za demontaż urządzenia grzewczego. Dziękuję za odnowienie drzwi głównych i bocznych.

3. Dzisiaj po Mszach św. zachęcamy do złożenia podpisów w ramach inicjatywy ustawodawczej „Zatrzymaj Aborcję”.

4. W dniach 23-24 września odbywa się XXXIII Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Biskup Jan zachęca, aby w duchowej jedności z tą pielgrzymką dokonać dzisiaj odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Zachęcamy, aby małżonkowie z naszej Parafii dokonali tego aktu w swoich domach, w czasie popołudniowego spotkania, lub wieczornej modlitwy, po wcześniejszym przeproszeniu się i przebaczeniu sobie wyrządzonych krzywd.

5. Od 26 do 28 września po Mszy św. wieczornej trwać będą zapisy chętnych do przyjęcia w 2018 r. sakramentu bierzmowania. Kandydat na spotkanie przychodzi z rodzicem i przynosi wypełniona deklarację. Deklaracje wyłożone są na bocznych ołtarzach. Przypominamy, że młodzież przygotowuje się do bierzmowania i przystępuje do sakramentu w swojej parafii a nie w parafii, na terenie której znajduje się gimnazjum. Po 28 września nie przyjmujemy zgłoszeń. Pierwsze spotkanie kandydatów, których deklaracje zostały przyjęte nastąpi 5 października po Mszy św. wieczornej.

6. W piątek, 29 września, przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali o godz. 17.30. Dzieci, które zdecydują się często brać udział w modlitwie różańcowej otrzymają plansze a każdego dnia otrzymywać będą naklejki przedstawiające objawienie Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii św. w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 otrzymają różańce.

W przyszłą niedzielę Msza św. z modlitwa o uzdrowienie o godz. 15.00.

8. W sobotę, 7 października 2017 w święto Matki Bożej Różańcowej odbędzie się ogólnopolska akcja modlitewna: „Różaniec do granic”. Tego dnia, wierni naszej Ojczyzny udadzą się na pielgrzymie szlaki wzdłuż granic Polski i otoczą nasz kraj swoją obecnością i modlitwą.

Ogólne informacje o akcji:
1. Różaniec ma miejsce jednego dnia – w I sobotę miesiąca, 7 października 2017 r. W związku z tym wydarzeniem dzień ten przybrał rangę „Narodowego Nabożeństwa I soboty miesiąca”
2. Pielgrzymi udają się do wyznaczonych kościołów stacyjnych, w całej Polsce. Naszym kościołem jest: Zdynia – kościół filialny pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Do Zdyni wyjeżdżamy spod kościoła w Kobylance 7 października w sobotę o godz. 9.15. Cena przejazdu 5 zł. od osoby.
3. Wydarzenie rozpocznie się w kościołach stacyjnych Konferencją o godz. 10:30, po niej nastąpi Msza Święta o godz. 11:00
4. Po Mszy Świętej, pielgrzymi będą mieli przerwę na posiłek (we własnym zakresie).
5. O godz. 12:45 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, według jednego, zatwierdzonego scenariusza. Po Adoracji ok. godz. 13:30 zaczniemy formować kolumnę pielgrzymkową.
6. O godz. 14.00 rozpocznie się wspólna modlitwa różańcowa wzdłuż granic. Będą odmawiane cztery części różańca: dwie za Polskę, dwie za świat.
7. Pielgrzymi z kościoła stacyjnego w Zdyni udadzą się w formie pielgrzymki do Smerekowca, do znaku Kwiatoń – ok. 8 km. Stamtąd zabierze nas autobus.
8. Zapisy w zakrysti, w kancelarii, telefonicznie, e-mailowo do Mszy św. wieczornej we wtorek, 3 października. Więcej informacji na stronie: www.rozaniecdogranic.pl

9. Szkoła Podstawowa w Kobylance zaprasza wszystkich chętnych rodziców i dzieci na Rodzinny dzień Sportu, który odbędzie się dn. 01.10.2017r. (niedziela). Rozpocznie się on o godz. 14:00 przy szkole w Kobylance. W razie niekorzystnych warunków pogodowych Dzień sportu odbędzie się w budynku szkoły.

10. W zakrystii można nabyć ewangeliarze ze Słowem Bożym i komentarzami na każdy dzień roku. Zachęcamy do zabrania nowego, darmowego numeru Dobrych Nowin.

11. W zakrystii w dalszym ciągu są do odebrania wykazy Mszy św. za zmarłych.

Księża Misjonarze Saletyni z Kobylanki

Inne wpisy

FaceBook