contact
kobylanka@saletyni.pl | tel.: 18 353 16 85

Aktualności

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W C. R. – 17 września 2017

1. Dziękujemy za zbierane dziś na ręce radnych oraz na tacę ofiary na prace kamieniarskie przy schodach głównych. Trwają prace przy alejce głównej na cmentarzu. Została wykonana i zamontowana brama w głównym wejściu do sanktuarium. W okresie letnim drzwi główne będą otwarte a zamknięta będzie krata, co umożliwi głównie turystom i pielgrzymom zobaczenie wnętrza świątyni i modlitwę. Dziękuje panom Ryszardowi Moskalowi i Markowi Dyczko za wykonie bramy wewnętrznej i jej montaż. Prosimy o pomoc w demontażu całego urządzenia grzewczego, który jest już wyeksploatowany i zawiódł w czasie ostatniej ostrej zimy. Prace rozpoczniemy w piątek o godz. 9.00. Po rozbiórce stare urządzenie zostanie zastąpione nowym.

2. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystości odpustowych. Szczególne podziękowania dla grupy pracowitych Pań z Dominikowic i z Kobylanki za wykonanie wieńca na ołtarz polowy oraz p. Markowi Bulińskiemu, dzięki któremu ołtarz polowy był jak zawsze piękny.

3a.. Wczoraj w katedrze tarnowskiej po ukończeniu Diecezjalnej Szkoły Ceremoniarza i Animatora Liturgicznego biskup Stanisław Salaterski ustanowił trzech lektorów z naszej Parafii ceremoniarzami. Biskup nazwał ceremoniarzy sługami, a także strażnikami Chrystusowego ołtarza i piękna sprawowanych sakramentów. To oni poprzez umiłowanie liturgii dbają i czynią, co w ich mocy, by liturgia była złączona z niebem poprzez świętość, dostojeństwo, majestat i misterium, które jest w niej zawarte. Nasi ceremoniarze to: Michał Sikora, Szymon Białoń i Norbert Stępień. Gratulujemy im i liczymy na Nich.
3b. Dzisiaj rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Jutro przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia.

4a. Jutro w poniedziałek na godz. 16.00 do sali na plebanii zapraszamy na przesłuchanie dzieci z klas od 1 do 6, które chcą dołączyć do scholi dziecięcej.
Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci ze scholi w sobotę o godz. 19.00.
4b. Spotkanie kandydatów na ministrantów w najbliższą sobotę na plebanii o godz. 8.30.

5. Spotkanie rodziców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św. odbędzie się 27 września w środę, o godz. 18.00.

6. Od 26 do 28 września po Mszy św. wieczornej trwać będą zapisy chętnych do przyjęcia w 2018 r. sakramentu bierzmowania. Kandydat na spotkanie przychodzi z rodzicem i przynosi wypełniona deklarację. Deklaracje wyłożone są na bocznych ołtarzach. Przypominamy, że młodzież przygotowuje się do bierzmowania i przystępuje do sakramentu w swojej parafii a nie w parafii, na terenie której znajduje się gimnazjum. Po 28 września nie przyjmujemy zgłoszeń. Pierwsze spotkanie kandydatów, których deklaracje zostały przyjęte nastąpi 5 października po Mszy św. wieczornej.

7. W naszej Parafii Nabożeństwo Saletyńskie w każdy dzień tygodnia po wieczornej Mszy św..

8. W najbliższą niedzielę będą w naszej parafii zbierane podpisy w ramach inicjatywy ustawodawczej „Zatrzymaj Aborcję”. Do ważnego poparcia inicjatywy konieczne jest podanie numeru PESEL. Do włączenia się w tę akcję zaapelował w czasie homilii wygłoszonej tydzień temu na placu sanktuaryjnym ks. bp Jan Wątroba.

9. 7 października 2017 r. w całej Polsce odbędzie się wielka modlitwa różańcowa. W 319 kościołach stacyjnych na terenie 22 diecezji na obrzeżach Polski zostanie podjęta modlitwa o pokój dla Polski i całego świata. „Różaniec do granic” jest kontynuacją ubiegłorocznej Wielkiej Pokuty, która odbyła się na Jasnej Górze.W naszej diecezji taka modlitwa odbędzie się w wyznaczonych kościołach stacyjnych: Polany, Krempna, Gładyszów, Zdynia, a także w całej Diecezji. Szczegóły na stronie: http://rozaniecdogranic.pl/start

10. Stowarzyszenie Przyjaciół Kultury PERSINA serdecznie zaprasza w dniu dzisiejszym do Domu Ludowego w Kobylance na ŚWIĘTO ULICY. Od 11.00 wystawy lokalnych artystów, o 16.00 bicie rekordu w Nordie Walking, o 19.00 występ scholi TURBO ANIOŁY, dzieci i młodzieży z OKGG w Kobylance oraz pokaz teatru ognia. Podczas trwania wydarzenia można nabyć ciasto, napić się kawy, herbaty, zjeść kiełbaskę z grilla. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na osoby chore i niepełnosprawne z Kobylanki.

Księża Misjonarze Saletyni z Kobylanki

Inne wpisy

FaceBook