contact
kobylanka@saletyni.pl | tel.: 18 353 16 85

Aktualności

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 10 września 2017

1. Jutro na Mszy św. o godz. 18.00 żegnany ks. Lesława Podsiadło MS.

2. W nadchodzący czwartek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W czwartek, 14 września, zapraszamy na kalwarię w lesie pod Łysulą, gdzie o godz. 17.00 odprawimy drogę krzyżowa.

3. W piątek, 15 września, przypada maryjne wspomnienie liturgiczne – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Uczmy się od Maryi zaufania Bogu, nawet wtedy gdy dotyka nas potęga zła.

4. Serdecznie zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę rowerową na odpust wrześniowy do Dębowca. Rozpocznie się ona w niedzielę 17 września o godz. 8.00. Do pokonania jest około 25 km. Po dotarciu do Dębowca pielgrzymi wezmą udział w sumie odpustowej o godz. 11.00. Powrót również rowerami. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii i w gablocie. Zapisy – u
ks.Bartosza.

5. Od 26 do 28 września po Mszy św. wieczornej trwać będą zapisy chętnych do przyjęcia w 2018 r. sakramentu bierzmowania. Kandydat na spotkanie przychodzi z rodzicem i przynosi wypełniona deklarację. Deklaracje wyłożone są na bocznych ołtarzach. Przypominamy, że młodzież przygotowuje się do bierzmowania i przystępuje do sakramentu w swojej parafii a nie w parafii, na terenie której znajduje się gimnazjum. Po 28 września nie przyjmujemy zgłoszeń. Pierwsze spotkanie kandydatów, których deklaracje zostały przyjęte nastąpi 5 października po Mszy św. wieczornej.

6. W przyszłą, trzecią niedziele miesiąca, ofiary zbierane na ręce Radnych oraz na tacę przeznaczone będą na dalsze prace przy głównych schodach. Trwają też prace przy szerokiej alejce łączącej stary i nowy cmentarz. Dziękuję następującym osobom za wykonane w ostatnich miesiącach prace dla Parafii : Maciejowi Kazanowskiemu, Romanowi Serafin, Marianowi Gródek, Januszowi Kukuła, Czesławowi Rówińskiemu, Bogdanowi Janikowi, Marianowi Szymczykowi z Synem, Kazimierzowi Kosiba, Antoniemu Szurkowi, Markowi Dyczko, Ryszardowi Moskalowi, Franciszkowi Augustynowi.

7. Przedłużamy do następnej niedzieli przyjmowanie wypełnionych deklaracji dotyczących cmentarza.

8. Misjonarze Saletyni z Dębowca zapraszają na Uroczystości Odpustowe ku czci Matki Bożej Saletyńskiej. Program odpustu na tablicach ogłoszeniowych.

9. W naszej Parafii Nabożeństwo Saletyńskie w każdy dzień tygodnia po wieczornej.

Księża Misjonarze Saletyni z Kobylanki

Inne wpisy

FaceBook