contact
kobylanka@saletyni.pl | tel.: 18 353 16 85

Aktualności

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU -3 września 2017

1. Dzisiaj po raz pierwszy w czasie odsłaniania i zasłaniania obrazu zabrzmiały w sanktuarium fanfary. Fanfary stworzyli na prośbę miejscowego plebana członkowie zespołu Matula z Krakowa: Mateusz Hryniewicz oraz Aneta i Maria Pawlina. Motywem przewodnim jest znana kobylańska pieśń. Sprzęt elektroniczny służący do wykonania fanfar został zakupiony w firmie Rduch.

Dziś o godz. 15.00 Msza św. z modlitwą o uzdrowienie.

2.Msza św. na rozpoczęcie roku dla Szkoły Podstawowej w Kobylance będzie miała miejsce w Sanktuarium, w poniedziałek 4 września o godz. 8.00 , a dla Szkoły Podstawowej w Dominikowicach w tamtejszej kaplicy, również w poniedziałek 4 września o godz. 8.30.

3.Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W każdy dzień tygodnia po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej Saletyńskiej. W piątek, 8 września, obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Poświęcenie ziarna na Mszy św. o godz. 18.00.

4. Również w piątek, 8 września, w łączności ze wszystkimi parafiami w naszej diecezji na zakończenie wieczornej Eucharystii dokonamy Aktu Poświęcenia Parafii i Rodzin Niepokalanemu Sercu Maryi, w nawiązaniu do aktu poświęcenia dokonanego przez biskupów polskich 6 czerwca br. w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach oraz do aktu z 8 września 1946 r., dokonanego na Jasnej Górze. Zachęcamy, aby każda rodzina dokonała tego aktu w tym dniu o godz. 21.00 w czasie Apelu Jasnogórskiego, w domach.

5. Z racji odpustu zmiana tajemnic różańcowych nastąpi po Mszy św. o godz. 9.30 za dwa tygodnie.

6. Zapraszamy wszystkich Parafian i Pielgrzymów na Uroczystości Odpustowe, które odbędą się w dniach od 08 do 10 września. Słowo Boże w czasie Mszy św. głosił będzie ks. Łukasz Tarnowski – Misjonarz Krwi Chrystusa a Sumie Odpustowej przewodniczył będzie J.E. ks. bp Jan Wątroba. Prosimy o zapoznanie się z programem wywieszonym na tablicach ogłoszeń i umieszczonym na stronie internetowej Parafii. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. w tygodniu oraz w czasie odpustu.

W związku z odpustem proszę:
– Służbę liturgiczną Ołtarza o zaangażowanie się w posługę w czasie całego Odpustu;
– Panie o zrobienie wieńców do dekoracji ołtarza polowego i kościoła parafialnego, Panów o dostarczenie im potrzebnych materiałów;
– Orkiestrę Strażacką i Chór parafialny o czynny udział w liturgii;
– Członków Zespołów Folklorystycznych proszę o przyjście w strojach ludowych;
– reprezentantów Parafii o przyniesienie na Sumę wieńców żniwnych;
– Strażaków z Kobylanki i z Dominikowic o przyjście na Sumę w strojach galowych, ze sztandarami i pokierowanie ruchem na drogach i na parkingach.
Informujemy że dojazd do Sanktuarium będzie rozwiązany tak, jak na ostatnich odpustach
W przyszłą niedzielę nie będzie Mszy św. w Dominikowicach a w Sanktuarium Mszę św. odprawione będą o godz. 6.30, 8.30, suma o 11.00, i ostatnia Msza św. o godz. 18.00. O godz. 16.00 koncert ewangelizacyjny zespołu MATULA z Krakowa.

7. Od 1 września można już zamawiać i rezerwować Msze św. w roku 2018. Proszę o rozwagę.

8. W dalszym ciągu można zabierać do wypełnienia deklaracje dotyczące cmentarza. Bliższe informacje były podane w ubiegłym tygodniu i są jeszcze dostępne na tablicach ogłoszeń oraz na stronie internetowej.
Dopowiedzenie dotyczące wpisania daty dokonania opłat za miejsce.
Proszę wpisać w tym miejscu datę ostatniego pochówku. Jeżeli miał on miejsce ponad 20 lat temu, to proszę wpisać w tym miejscu umowną datę 1 września 2017r. W tym czasie proszę nie wyrównywać zaległych opłat. Ofiarę będzie można złożyć 1 listopada w czasie zbiórki parafialnej na cele cmentarne.
Dopowiedzenie dotyczące zarezerwowanych miejsc.
Proszę w najbliższym czasie na zarezerwowanym miejscu ustawić tabliczkę z informacją o właścicielu (imię i nazwisko oraz adres).
Wypełnione deklarację proszę składać do przyszłej niedzieli.
Po odpuście wrócimy do tematu porządkowania cmentarza i jego administracji.

9.  Decyzją Księdza Prowincjała ks. Lesław Podsiadło MS 12 września 2017 r. kończy posługę w naszej Parafii i zostaje przeniesiony do Wspólnoty w Łętowem k. Mszany Dolnej i do posługi w tamtejszej Parafii. Decyzja podyktowana jest potrzebą duszpasterską w tamtejszej Parafii. Pożegnanie księdza Lesława w przyszły poniedziałek na Mszy św. o godz. 18.00.

10. Sołtysi zapraszają do swoich biur, gdzie przyjmować będą III ratę podatku od nieruchomości, rolnego i za odpady komunalne. Proszą o zabranie ze sobą nakazów płatniczych. Termin i godziny przyjmowania opłat zarówno w Kobylance jak i w Dominikowicach. : od 12 do 15 września 2017 r. w godz. od 9 do 13.00.

Księża Misjonarze Saletyni z Kobylanki

Inne wpisy

FaceBook