contact
kobylanka@saletyni.pl | tel.: 18 353 16 85

Aktualności

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 13 sierpnia 2017

1. W najbliższy wtorek, 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Pana Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w 1950 roku. Msze św. w uroczystość o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.

2. W Polsce ta uroczystość znana jest i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na wtorkową liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione podczas świątecznych Mszy Świętych. Wieńce żniwne poświęcimy na Mszy św. o godz. 9.30. Są to nasze parafialne dożynki.

3. W najbliższy poniedziałek w liturgii wspominamy też kapłana i męczennika, franciszkanina, św. Maksymiliana Marię Kolbego (1894-1941). Niech jego heroiczna miłość Pana Boga i bliźniego będzie dla nas zobowiązującym przykładem.

4. Wraz z wtorkowym świętem maryjnym tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku, a także myślimy o naszych siłach zbrojnych, o polskim wojsku, które tego dnia ma swoje święto. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.

5. Sanktuarium Matki Bożej Wniebowziętej w Lipinkach zaprasza na uroczystości odpustowe od poniedziałku 14 sierpnia do czwartku 17 sierpnia.

6. W przyszłą niedzielę, trzecią w miesiącu zbieramy na ręce radnych oraz na tacę ofiary na remont schodów głównych. Została oddana do użytku po remoncie kaplica Matki Bożej Saletyńskiej. Zostały w niej umieszczone relikwie św. Faustyny i św. brata Alberta. Dziękuje wszystkim, którzy pomagali przy remoncie.

7. Dziękuję rodzicom dzieci za scholi za pomoc w przeprowadzeniu warsztatów muzycznych. Dziękuje p. Leokadii Przybycień za wypożyczenie naczyń.

8. Dziękuję wszystkim, którzy ofiarowali kwiaty z ogrodów dla Matki Bożej.

Księża Misjonarze Saletyni z Kobylanki

Inne wpisy

FaceBook