contact
kobylanka@saletyni.pl | tel.: 18 353 16 85

Aktualności

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 30 lipca 2017

1. Rozpoczynamy miesiąc trzeźwości. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję oraz modlitwę. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest św. Maksymilian Maria Kolbe. Droga Krzyżowa w najbliższy piątek o godz. 17.30 odprawiona będzie w tej intencji.

2. W najbliższy wtorek, 1 sierpnia, przypada 73. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. W połowie miesiąca przedmiotem refleksji staną się sierpniowe dni narodowego przebudzenia na przełomie lat osiemdziesiątych na polskim Wybrzeżu. Wspomnijmy też „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Niech to bogactwo sierpniowych rocznic i wielkich świąt utwierdzi naszą wiarę i ufność w moc i potęgę Pana wieków. Nie zapominajmy o modlitwie za Ojczyznę.

3. W środę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła.

4. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty pół godziny przed Mszą św. oraz do Komunii wynagradzającej w pierwszy piątek. W okresie wakacyjnym w pierwszy czwartek nie ma Godziny Świętej a w piątek nie ma Mszy św. dla chorych i koronki do miłosierdzia Bożego. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30. W sobotę, która jest pierwszą w miesiącu sierpniu po Mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy na nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca, którego celem jest wynagrodzenie grzechów, zniewag i obelg Niepokalanemu Sercu Maryi. Z racji wakacji w pierwszą sobotę sierpnia nie udajemy się do chorych. W razie potrzeby proszę nas wzywać indywidualnie.

5. W miesiącu lipcu i w sierpniu odwołane są Msze św. z modlitwą o uzdrowienie odprawiane w pierwsze niedziele miesiąca.

6. W tym tygodniu patronują nam: św. Ignacy z Loyoli, św. Alfons Maria Liguori, św. Jan Maria Vianney. W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia, będziemy przeżywali święto Przemienienia Pańskiego. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie dla misji saletyńskiej na Ukrainie. Kazania głosił będzie misjonarz z Krzywego Rogu – ks. Tomasz Krzemiński.

Księża Misjonarze Saletyni z Kobylanki

Inne wpisy

FaceBook