contact
kobylanka@saletyni.pl | tel.: 18 353 16 85

Aktualności

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 16 lipca 2017

1. Dziękuje za ofiary składane dzisiaj na ręce Radnych oraz na tacę z przeznaczeniem na remont schodów. Dziękuje za prace wykonane przez Parafian w minionym tygodniu.

Niepokoi nas wilgoć w kościele a szczególnie w kaplicy Matki Bożej. Specjalista w tej dziedzinie stwierdził na miejscu, że głównym tego powodem jest źle zrobione kilka lat wcześniej odwodnienie wokół kościoła. W najbliższym czasie zajmiemy się kaplicą.

2. W dniach 23-30 lipca 2017 obchodzimy XVIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Hasło Tygodnia: „Niesiemy Miłosierdzie drogami świata”. Tydzień ten, związany jest z przypadającym 25 lipca wspomnieniem patrona kierowców i podróżujących.

3. W czwartek 20 VII przypada wspomnienie bł. Czesława – dominikanina.

4. W trzeci piątek miesiąca o godz. 17.30 droga krzyżowa w intencji chorych z Parafii a po Mszy św. nowenna do Pana Jezusa Ukrzyżowanego.

5. W sobotę 22 VII święto św. Marii Magdaleny, która swoje życie na zawsze związała z Chrystusem po tym, jak wyrzucił z niej siedem złych duchów i której zawdzięczamy odkrycie pustego grobu zmartwychwstałego Pana

6. Dziękuję za dar serca , dzieciom, które w tym roku po raz pierwszy przyjęły Pana Jezusa w Komunii św. Dzieci, oprócz daru ołtarza złożonego przez rodziców na koniec Białego Tygodnia złożyły dzieląc się prezentami dar pieniężny w wysokości 1.300 zł, który został przeznaczony na cele charytatywne. Pieniądze te zostały przekazane pochodzącej z Dominikowic  chorej na raka mamie czwórki dzieci i będą przeznaczone na spłatę czynszu za mieszkanie.

Księża Misjonarze Saletyni z Kobylanki

Inne wpisy

FaceBook