contact
kobylanka@saletyni.pl | tel.: 18 353 16 85

Aktualności

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 2 lipca 2017

1. Dziękuję panom, którzy w minionym tygodniu ciężko pracowali przy remoncie schodów. Od jutra prace będą kontynuowane stąd proszę o dalszą pomoc.

Na prośbę ks. Proboszcza konserwator oczyszcza figurę św. Rodziny przy ochronce w Dominikowicach. Ze względów finansowych zakres prac jest bardzo ograniczony.

Aby wyposażyć kaplicę Matki Bożej Saletyńskiej zostały w niej umieszczone dotychczasowe ławki bez oparcia a na ich miejsce zostały zakupione nowe ławki, których cena wynosi 7.200 zł.

2. W najbliższy poniedziałek, 3 lipca, przypada święto św. Tomasza Apostoła. Mimo przysłowiowej niewiary miał on głosić Ewangelię aż w dalekich Indiach. Jest także autorem najpiękniejszego chyba wyznania wiary: „Pan mój i Bóg mój”.

3. W czwartek, 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej,

4. W sobotę 8 VII wspomnienie św. Jan z Dukli gorliwego franciszkanina, związanego z Krosnem, Lwowem i Poznaniem; słynął z wiedzy teologicznej i daru prorokowania

5. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Mimo wakacyjnej atmosfery zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty pół godziny przed Mszą św. oraz do Komunii wynagradzającej w pierwszy piątek. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30. W okresie wakacyjnym w pierwszy czwartek nie ma Godziny Świętej a w piątek nie ma Mszy św. dla chorych i koronki do miłosierdzia Bożego.

6. W miesiącu lipcu i w sierpniu odwołane są Msze św. z modlitwa o uzdrowienie odprawiane w pierwsze niedziele miesiąca.

Księża Misjonarze Saletyni z Kobylanki

Inne wpisy

FaceBook