contact
kobylanka@saletyni.pl | tel.: 18 353 16 85

Aktualności

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 25 czerwca 2017

1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych, które w naszym kościele odprawiamy na zakończenie wieczornej Mszy św. wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach.

2. We wtorek, 27 czerwca, czcimy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy.

3. W kalendarzu liturgicznym pod datą 29 czerwca (czwartek) czcimy św. Apostołów Piotra i Pawła. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni.

4. W sobotę, która jest pierwszą w miesiącu lipcu po Mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy na nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca, którego celem jest wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu Maryi.

5. Z racji wakacji w miesiącu lipcu i w sierpniu nie udajemy się do chorych w pierwsze soboty. W razie potrzeby proszę nas wzywać indywidualnie o każdej porze.

6. Na czas urlopu bezpłatnego grabarza funkcję tę pełni p. Grzegorz Skoczylas, który wykonuje również nagrobki. Telefon dostępny w kancelarii parafialnej. W miesiącach letnich proszę o utrzymanie porządku na cmentarzu i dostosowanie się do zasad wynikających z regulaminu cmentarza.

7. Gratuluję grupie ministrantów i lektorów, którzy tydzień temu zdobyli pierwsze miejsce w kategorii średniej w Międzynarodowym turnieju piłkarskim Saletyńskiej Służby Liturgicznej, w Rzeszowie.

8. Rozpoczęliśmy pracę przy głównych schodach. Prosimy mężczyzn o pomoc . Prace w każdy dzień tygodnia rozpoczynamy o godz. 8.00.

9. Zapraszamy na 40 Pieszą Pielgrzymkę Rzeszów-Jasna góra w grupie bł. Karoliny – Gorlice w dniach 4-13 sierpnia br. Zapisać sie można w Bazylice Gorlickiej w dniu 30 lipca o godz. 14.00 oraz po każdej Mszy św. w naszej Parafii. Dodatkowe informacje na plakacie.

10. Zgodnie z decyzją Prowincjała Misjonarzy Saletynów i |Jego Rady naszą Wspólnotę opuszcza ks. Piotr Komisarz MS. Miejscem Jego dalszej posługi jako katechety będzie parafia saletyńska w Gdańsku Sobieszewie. Pożegnanie księdza Piotra na Mszy św. o godz. 9.30 23 lipca. Jego miejsce zajmie ks. Jacek Ocieczek z Krakowa.

Księża Misjonarze Saletyni z Kobylanki

Inne wpisy

FaceBook