contact
kobylanka@saletyni.pl | tel.: 18 353 16 85

Aktualności

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 19 czerwca 2016

1. Dziękujemy wszystkim składającym ofiary na remont głównych schodów.

2. W oktawie Bożego Ciała codziennie po Mszy św. wieczornej odbywa się procesja eucharystyczna. Uroczyste zakończenie oktawy z błogosławieństwem dzieci, wianków i ziół w czwartek. Zakończenie będzie słodkie.

3. W środę po wieczornej procesji spotkanie Rodziców dzieci ze scholi TURBO ANIOŁÓW. Spotkanie scholi w sobotę o godz. 10.00.

4. W tym tygodniu, w piątek, 23 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a jednocześnie ustanowiony z inicjatywy św. Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Droga krzyżowa o 17.30 w intencji kapłanów pracujących w Parafii i z niej pochodzących.. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych.

5. W ten sam dzień, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.

6. W sobotę, 24 czerwca, przypada kolejna uroczystość – Narodzenie św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi Chrystusowi. Św. Jan Chrzciciel jest patronem naszej Parafii. Z tej racji najbliższa niedziela jest czasem, kiedy będziemy mogli pod zwykłymi warunkami zyskać łaskę odpustu. Msze św. wg porządku niedzielnego. Okazja do spowiedzi w każdy dzień tygodnia pół godziny przed Mszą św.. Ofiary zbierane w czasie odpustu parafialnego będą przeznaczone na pokrycie kosztów inwentaryzacji naszego cmentarza. Prowadzenie Księgi cmentarnej przerwane zostało w 1992 roku. Na ten cel przeznaczone będą również w ciągu roku pieniądze ze świecznika. Cena świeczki 2 złote.

Po Mszach św. w przyszłą niedzielę będzie można w zakrystii zgłosić chłopców chcących zostać ministrantami.

7. Kolejny rok szkolny i katechetyczny dobiega końca. W piątek, 23 czerwca Msza św. dla Zespołu Szkół w Kobylance, w Sanktuarium, o godz. 8.00. Msza św. dla Zespołu Szkół w Dominikowicach w Dominikowicach-kaplicy o godz. 8.30. Zapraszamy na tę liturgię dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców, aby wspólnie dziękować Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz prosić Go o bezpieczne i szczęśliwe wakacje.

8. W dniach od 10 do 14 lipca w Dębowcu odbędzie się kolejne Saletyńskie Spotkanie Młodych. Jest ono przeznaczone dla osób od 15 roku życia lub tych, którzy ukończyli 2. klasę gimnazjum. Koszt
wyjazdu 180 zł. Więcej informacji znajduje się na plakacie, stronie internetowej spotkań. Zgody rodziców na wyjazd do odebrania w zakrystii. Zapisy u ks. Bartosza do 23 czerwca.

Księża Misjonarze Saletyni z Kobylanki

Inne wpisy

FaceBook