contact
kobylanka@saletyni.pl | tel.: 18 353 16 85

Aktualności

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 11 czerwca 2017

1. W Boże Ciało Msze Święte o godz. 7.30, 9.00, 12.30 i 18.00. Uroczysta procesja ulicami naszej parafii wyruszy po Mszy Świętej o godz. 9.00. odprawionej na ołtarzu polowym. O przygotowanie tradycyjnych ołtarzy na procesję prosimy:
I. przy budynku OSP w Kobylance – strażaków z Kobylanki;
II. przy figurze św. Rodziny – chór ARKA
III. przy cukierni p. Wal – postulantów saletyńskich;
IV. przy domu p. Przybyłowiczów – strażaków z Dominikowic.
Niech przygotowanie ołtarzy uczy nas współpracy i niech nas jednoczy ze sobą. Prosimy, aby nie wydawać na kwiaty dużych sum pieniędzy. Zwróćmy w tym czasie większą uwagę na przygotowanie przez spowiedź naszych serc oraz na pojednanie w rodzinach i w sąsiedztwie. Prosimy o udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Dziewczynki pierwszokomunijne ale też i te trochę młodsze i starsze zapraszamy do sypania kwiatków. Chłopców zapraszamy do dzwonienia. Strażaków z Kobylanki i z Dominikowic prosimy o czuwanie nad bezpieczeństwem na trasie procesji. Odpowiedzialni za poszczególne ołtarze proszeni są o odebranie z plebani – w poniedziałek 12 czerwca – banerów i masztów.

2. W procesji eucharystycznej wokół naszego kościoła będziemy podążali codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.

3. W sobotę 17 czerwca przeżywać będziemy święto św. Alberta Chmielowskiego, którego relikwie dzisiaj otrzymuje nasza Parafia. Po Mszy św. wieczornej ucałowanie relikwii.

4. Zarząd Klubu Honorowych Dawców Krwi serdecznie zaprasza na jubileuszową zbiórkę krwi, która odbędzie się w budynku Zespołu Szkół w Kobylance, dzisiaj w godzinach od 9 do 12.30. Z racji 20 rocznicy powstania Klubu Założycielom i Członkom życzymy Bożego błogosławieństwa.

5. 18 czerwca Parafia św. Jadwigi zaprasza na parafialny festyn.

6. W przyszła trzecią niedzielę miesiąca prosimy o ofiary na ręce radnych oraz na tacę z przeznaczeniem na remont schodów, który chcemy rozpocząć w ostatnich dniach czerwca.

7. W dniach od 10 do 14 lipca w Dębowcu odbędzie się kolejne Saletyńskie Spotkanie Młodych. Jest ono przeznaczone dla osób od 15 roku życia lub tych, którzy ukończyli 2. klasę gimnazjum. Koszt
wyjazdu 180 zł. Więcej informacji znajduje się na plakacie, stronie internetowej spotkań. Zgody rodziców na wyjazd do odebrania w zakrystii. Zapisy u ks. Bartosza do 23 czerwca.

8. Ponieważ ksiądz Proboszcz nie został poinformowany w odpowiednim czasie o wieńcach odpustowych na ołtarz, które wykonały Panie z Dominikowic dopiero teraz serdecznie za nie dziękuje.

9. Dziękuje również wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w przygotowaniu Spotkania Dzieci, w którym wzięło udział 1700 osób. Dziękuje ks. Bartoszowi, ks. Piotrowi, ks. Janowi, ks. Zygmuntowi, kościelnej grupie szybkiego reagowania, grupie młodzieży wchodzącej w skład grupy organizacyjnej, opiekunkom dla grypy dzieci z Parafii (w spotkaniu z Parafii wzięło udział 82 dzieci), wolontariatowi z Kobylanki, parafialnemu CARITAS, scholii dziecięcej TURBO ANIOŁY i ich Rodzicom, wszystkim paniom , które piekły na tę okazję cudowne ciasta, Parafiance, która sama przez trzy dni poradziła sobie z wydawaniem kawy i ciasta, osobom, które ofiarowały wodę mineralną, firmie BOCIAN za ciastka dla wszystkich dzieci oraz za tanią produkcję kubków (w tym 100 darmowych), dyrektorom szkół w Parafii, strażakom z Kobylanki i z Dominikowic, naszej żywicielce pani Danucie Szpyrka i wszystkim ludziom dobrej woli.

Księża Misjonarze Saletyni z Kobylanki

Inne wpisy

FaceBook