contact
kobylanka@saletyni.pl | tel.: 18 353 16 85

Aktualności

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY – 14 maja 2017

1. Przez te kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, które celebrujemy w naszym kościele codziennie o godz. 17.30.
Dzieci, które dzisiaj o godz. 10.00 po raz pierwszy zjednoczą się z Panem Jezusem obecnym w Eucharystii oraz ich rodziców i rodzeństwo zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwie majowym i we Mszy św. w Białym Tygodniu.

2. We wtorek, 16 maja, przypada święto patrona Polski, św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika.

3. Młodzież z klas III Gimnazjum przyjmie z rąk biskupa Edwarda Białogłowskiego Sakrament Bierzmowania – we wtorek o godz. 18.00. W związku z tym we wtorek Dzieci Pierwszokomunijne nie uczestniczą w wieczornej Mszy św. w ramach Białego Tygodnia. Zachęcam, aby w tym czasie pomodliły się słowami Litanii Loretańskiej razem z Rodzicami w domach.
Spowiedź dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania jutro o 17.15. Po spowiedzi na Mszy św. o 18.00 młodzież otrzyma krzyże.

4. Następna niedziela to trzecia niedziela maja. Prosimy o ofiary, które przeznaczone będą na remont schodów. W ubiegłym miesiącu złożyliście 12.390 zł.. Dziękuję Komitetowi Kanalizacji w Kobylance, który po decyzji podjętej na spotkaniu walnym pozostałą po zakończeniu prac sumę w wysokości 6.800 zł. przeznaczył na remont schodów. Dalsze ofiary można składać na ręcę radnych oraz na tacę w III niedziele miesiąca oraz na konto, którego numer można znaleźć na stronie internetowej Parafii.

5.Zapisu dzieci z Parafii, z klas od Ido VI Szkoły Podstawowej, chcących uczestniczyć w V SALETYŃSKIM SPOTKANIU DZIECI mogą dokonywać ich rodzice w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej. Przy zapisie należy przedstawić pisemną zgodę rodzica na udział dziecka w spotkaniu (wzór zgody do odebrania w zakrystii) oraz ujścić opłatę w wysokości 70zł.. Ministranci oraz dzieci ze scholi płacą 35 zł. Zapisy – do dnia 26 maja.

6.W odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka i Episkopatu Polski, zgodnie z decyzją Biskupa Ordynariusza, dzisiaj po Mszach św. członkowie parafialnego Caritas zbierać będą do puszek ofiary na pomoc dla Syrii, zwłaszcza zrujnowanego Aleppo.
7. Ochotnicza straż Pożarna w Dominikowicach przeżywa 120 lat istnienia. Jubilatom gratulujemy pięknego jubileuszu i dziękujemy za służbę dla dobra naszej społeczności. W przyszłą niedzielę, 21 maja o godz. 13.30 przy WDK w Dominikowicach odbędzie się Msza św. na którą serdecznie zapraszamy. Na zakończenie Eucharystii zostanie poświecony samochód pożarniczy. Po Mszy św. część oficjalna i mniej oficjalna. Podany program będzie mógł być zrealizowany przy ładnej pogodzie. W przypadku złych warunków atmosferycznych nastąpi zmiana programu. Msza św. zostanie wówczas odprawiona w kaplicy w Dominikowicach.

8. ODPUST W SANKTUARIUM z racji Uroczystości Zesłania Ducha św. odbędzie się w dniach od 3 do 5 czerwca.

Księża Misjonarze z Kobylanki

 

Inne wpisy

FaceBook