contact
kobylanka@saletyni.pl | tel.: 18 353 16 85

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY – 7 maja 2017

1. W poniedziałek, 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

2. W naszym kościele codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 17.30.

3. W środę w ramach nabożeństwa majowego nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej.

4. Próba dzieci przed I Komunią św.. we wtorek o godz. 16.30 w kościele.
5. Spowiedź dla dzieci przystępujących w tym roku do I Komunii św., ich rodziców, rodzeństwa i chrzestnych w sobotę o godz. 10.00. I Komunia w niedzielę 14 maja o godz. 10.00.

6. Próba przed przystąpieniem do Sakramentu Bierzmowania w czwartek i w piątek po Mszy św. wieczornej. Spowiedź dla kandydatów do Bierzmowania za tydzień w poniedziałek o godz. 17.00. Sakrament Bierzmowania we 16 maja we wtorek o godz. 18.00.

7. W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz kolejną rocznicę zamachu na papieża św. Jana Pawła II.

8. Msza św. z intencją o uzdrowienie a po Mszy św. modlitwa o uzdrowienie w najbliższą niedziele o godz. 15.00.

9. W miesiącu maju (od 13 maja) na Cmentarzu Parafialnym w Kobylance zostanie przeprowadzona inwentaryzacja. Dzięki pracom powstaną mapy i plany sporządzane na podstawie danych z pomiaru geodezyjnego cmentarza, spis z natury wszystkich osób pochowanych na cmentarzu, stworzenie systemu administracji oraz budowa strony internetowej www.mogily.pl/kobylanka . W trakcie prac sporządzona zostanie dokumentacja fotograficzna wszystkich nagrobków na cmentarzu. Proszę o uporządkowanie grobów.
Bardzo ważne jest by w trakcie spisu z natury na każdym grobie znalazły się informacje o osobach w nim pochowanych. Pierwszym naszym zadaniem będzie zainteresowanie się mogiłami bez tablic. Jeżeli tylko pogoda pozwoli to proszę do soboty o uzupełnienie tabliczek lub nawet napisanie na kartce i zabezpieczenie na grobie danych osób tam pochowanych.

10.Sołtysi Dominikowic i Kobylanki informują, iż drugą ratę podatku od nieruchomości, podatku rolnego, za odpady komunalne oraz spółki wodnej przyjmować będą w swoich biurach, w dniach 11,12 i 15 maja w godzinach od 9.00 do 13.00.

11.Zapraszam w imieniu Organizatorów na Koncert Charytatywny na rzecz chorych osób z Kobylanki, który odbędzie się dzisiaj o godz. 16.00 na stadionie sportowym w Kobylance. Sołtys Kobylanki oraz pozostali Organizatorzy Koncertu Charytatywnego proszą, aby zainteresowani przybyli na imprezę pieszo, aby miejsca parkingowe pozostawić dla gości z zewnątrz. Parkować można będzie na parkingach sanktuaryjnych wg wskazań służb porządkowych.

Księża Misjonarze Saletyni z Kobylanki

UZUPEŁNIENIE OGŁOSZEŃ do samodzielnego przeczytania:
9 cd. Na stronie znajdzie się Interaktywny Plan Cmentarza, na którym można będzie odnaleźć dane o każdym grobie i osobach w nich pochowanych. Z kolei w Galerii możemy podziwiać te niezwykłe miejsca, piękne nagrobki i zwykłe krzyże z różnych okresów. Zakładka Rocznice przypomina o osobach zmarłych danego dnia kalendarzowego. Z zebranych informacji powstanie galeria Zasłużonych, gdzie zostanie umieszczony krótki lub dłuższy opis ich życia lub osiągnięć. Ten dział w zamiarze twórców ma być cały czas rozwijany, a informacje nadal gromadzone. Wirtualny Spacer zapewni on zwiedzenie całego cmentarza. Najważniejsza jest oczywiście wyszukiwarka, w której po wpisaniu nazwiska i imienia możemy odnaleźć pochowanego. Sortowanie umożliwia nam odnalezienie osób najstarszych, najwcześniej urodzonych lub zmarłych.
12. ODPUST W SANKTUARIUM z racji Uroczystości Zesłania Ducha św. odbędzie się w dniach od 3 do 5 czerwca.
13.V SALETYŃSKIE SPOTKANIE DZIECI W KOBYLANCE odbędzie się w dniach od 9 do 11 czerwca. Bliższe informacje za tydzień.
14. Krzyż kobylański ukaże się w przyszłą niedzielę.

Inne wpisy

FaceBook