contact
kobylanka@saletyni.pl | tel.: 18 353 16 85

Aktualności

30 IV – III NIEDZIELA WIELKANOCNA

Dziękuję za zebrane dzisiaj ofiary na remont schodów

1. Obecna niedziela rozpoczyna Tydzień Biblijny. W tym czasie czytajmy i rozważajmy Słowo Boże, zwłaszcza zawarte na kartach Ewangelii.

2. W najbliższy poniedziałek rozpocznie się miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30. Dzieci uczęszczające na to nabożeństwo otrzymają jutro plansze. Zadbajmy o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach.

3. 1 maja naszymi modlitwami przez wstawiennictwo św. Józefa Rzemieślnika obejmiemy szczególnie osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia i z dramatyczną sytuacją materialną.

4. We wtorek, 2 maja, przypada Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Nie zapomnijmy o wywieszeniu flag.

5. Msze św. w intencji Członków Ochotniczej Straży Pożarnej z Kobylanki i z Dominikowic oraz w intencji ich Rodzin oraz za zmarłych Członków OSP we wtorek o godz. 16.30. Dziękuję naszym Strażakom za pełną poświęcenia służbę oraz za prace wykonane dla Parafii. Dziękuję Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Gorlicach oraz Komendzie Straży w Kobylance za szybko i sprawnie przeprowadzoną akcję ratowania dachu na Sanktuarium, istniało bowiem zagrożenie zerwania blachy. Dziękuje również ekipie odważnych blacharzy z Dominikowic za wykonana pracę.

6. 2 maja we wtorek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Jana Pawła i ucałowanie relikwii.

7. W środę, 3 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Porządek Mszy świętych niedzielny. Msza św. o godz. 18.00 w intencji Ojczyzny.

8. Przełożony został egzamin dla Bierzmowanych. Egzamin odbędzie się 4 maja o godz. 16.00 w kościele.

9. Nie zapominajmy o przypadających w tym tygodniu pierwszym czwartku, pierwszym piątku i pierwszej sobocie miesiąca. Nabożeństwa w tych dniach według stałego porządku. Wizyty u chorych w sobotę od godz. 9.00.

10.W sobotę zapraszamy na nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00. (różaniec i 15 minutowe rozważanie).

11. Msza św. w rocznicę I Komunii św. zostanie odprawiona w niedzielę 7 maja o godz. 11.00. Spowiedź dla dzieci obchodzących rocznicę i ich rodziców w piątek o godz. 17.15.

Z racji Koncertu Charytatywnego Msza św. i modlitwa o uzdrowienie przeniesiona zostaje w tym miesiącu na niedzielę 14 maja na godz. 15.00.

Zmiana tajemnic różańcowych z tych samych powodów w przyszłą niedziele po Mszy św. o godz. 9.30.

12. Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i modernizacji Rolnictwa w Gorlicach będzie czynne dla rolników chcących złożyć wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich od 4 do 15 maja w dni powszednie w godz. od 6.00 do 20.00, ponadto w soboty: 6 maja w godz. od 7.30 do 15.30 oraz 13 maja w godz. od 6.00 do 20.00. Ostateczny termin składania wniosków upływa 15 maja.

13. Zapraszam w imieniu Organizatorów na Koncert Charytatywny na rzecz chorych osób z Kobylanki, który odbędzie się 7 maja 2017 roku o godz. 16.00 na stadionie sportowym w Kobylance. Bliższe informacje na plakatach.

Księża Misjonarze Saletyni z Kobylanki

Dokładny program w pierwszym tygodniu miesiąca:
– okazja do spowiedzi w każdy dzień tygodnia pół godziny przed Mszą św.;
– Godzina Święta w czwartek o 17.00;
– Msza św. dla chorych w piątek o godz. 12.00.
– Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00, spowiedź i adoracja od 14.00 do15.30;
– litania do Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek o godz. 17.30;
– nabożeństwo pierwszych sobót w sobotę po Mszy św. o godz. 7.00;
– odwiedziny chorych w sobotę od godz. 9.00.

Inne wpisy

FaceBook