contact
kobylanka@saletyni.pl | tel.: 18 353 16 85

Aktualności

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 23.04.2017r.

1. Dziś przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego. Wraz z całym Kościołem w Polsce rozpoczynamy w tym dniu kolejny Tydzień Miłosierdzia. Zbiórka do puszek na Syrię odbędzie się, zgodnie z decyzją biskupa rzeszowskiego, w V Niedzielę Wielkanocną, 14 maja br.
W Kościele Polskim działa 800 instytucji charytatywnych, które prowadzą 5000 różnego rodzaju dzieł. Pomoc dociera do 3 milionów potrzebujących. Caritas Polska to rodzina, która tworzy 5000 Parafialnych Zespołów Caritas, 2700 Szkolnych i Akademickich Kół, w których posługuje 100 tysięcy wolontariuszy.
Dziękuję członkom parafialnego Caritas, wolontariuszom ze szkolnych kół Wolontariatu oraz bezimiennym i niezrzeszonym parafianom za ich działalność na rzecz potrzebujących w Parafii.
Już dzisiaj zapraszam w imieniu Organizatorów na Koncert Charytatywny na rzecz chorych osób z Kobylanki, który odbędzie się 7 maja 2017 roku o godz. 16.00 na stadionie sportowym w Kobylance. Parafia nie jest organizatorem tej imprezy. Bliższe informacje na plakatach.

2. Jutro, w poniedziałek, 24 kwietnia, zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego, będziemy obchodzili – przeniesioną z dzisiejszego dnia – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

3. We wtorek, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto św. Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje. Świąteczną Eucharystię o godz. 18.00 połączymy z nabożeństwem błagalnym. Będziemy się modlić o błogosławieństwo dla pracujących na roli i o pomyślne zbiory oraz o to, aby nikomu na świecie nie brakowało chleba.

4. Spotkanie rodziców dzieci przystępujących w tym roku do I Komunii św. odbędzie się w środę o godz. 18.00.
Spotkanie scholi również w środę o godz. 18.00 na plebanii.
Kurs Animacji Modlitwy Charyzmatycznej rozpoczyna się w piątek o godz. 19.00. Kurs przeznaczony jest dla członków Wspólnoty Modlitewno-Ewangelizacyjnej oraz dla tych, którzy uczestniczyli już w rekolekcjach ewangelizacyjnych a teraz chcą wejść do wyżej wymienionej wspólnoty.

5. W sobotę święto św. Katarzyny Sieneńskiej – doktora Kościoła i Patronki Europy. Jej figura znajduje się w naszym kościele.

6. Przyszła, kończąca kwiecień trzecia niedziela Wielkanocy obchodzona jest w Polsce jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna IX Tydzień Biblijny. W tym roku będzie ona połączona z pierwszym Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego. Zachęcamy wiernych do sięgnięcia po Biblię oraz do lektury listu do Galatów.

7. Ofiary na remont schodów zbierane będą przez Radnych oraz na tacę w najbliższą niedzielę 30 kwietnia.

8. Ministranci rozdają darmowe egzemplarze gazety dotyczącej stulecia objawień fatimskich.

9. Zarząd Komitetu Kanalizacji w Kobylance zaprasza na Walne Zgromadzenie Członków Komitetu, które odbędzie się w dniu 27.04.2017r. w budynku WDK o godz. 18.00 oraz na Mszę św. za zmarłych członków Zarządu na godz. 17.00. Zgromadzenie dokona rozliczenia końcowego oraz podejmie uchwałę o rozwiązaniu Komitetu.

Księża Misjonarze Saletyni z Kobylanki

Inne wpisy

FaceBook