contact
kobylanka@saletyni.pl | tel.: 18 353 16 85

Aktualności

WIELKANOC 2017

1. Miłość ostatecznie zwycięża śmierć. Przyobleczmy nasze życie w zwycięską miłość Zbawiciela i jej doświadczajmy. Ogarnięci Bożą miłością dzielmy się tym darem z naszymi braćmi.

2. Dziś nie ma Mszy św. o godz. 18.00. Jutro w drugi dzień świąt Msze św. wg. porządku niedzielnego. Zbierane na Mszach św. ofiary przeznaczone będą na wydziały teologiczne i uczelnie katolickie w Polsce.

3. Z radością informuję, ze Biskup Rzeszowski Jan Wątroba w roku Jubileuszu 25-lecia diecezji rzeszowskiej, w dowód wdzięczności za ofiarną 35 letnią posługę kościelnego odznaczył p. Ryszarda Klarę – dyplomem i orderem BENE MERENTI (dobrze zasłużonemu). Jutro na Mszy św. o godz. 9.30 ksiądz Proboszcz oficjalnie przekaże p. Ryszardowi dyplom i medal a dzisiaj gratulujemy Mu wszyscy wyróżnienia i dziękujemy za Jego służbę.

4. Spotkanie rodziców dzieci należących do scholi odbędzie się w środę o 19.00. Istnieje potrzeba, aby na tym spotkaniu rodzice opowiedzieli się ostatecznie, czy ich dziecko przyjmuje zasady i wymogi z którymi każdy mógł się już zaznajomić i czy chce dalej z innymi budować ten zespół.

5. W piątek o 17.30 rozważanie jednej z tajemnic światła, koronka do Miłosierdzia Bożego oraz ucałowanie relikwii św. Faustyny.

6. W przyszłą niedzielę – drugą niedzielę Wielkanocy, czyli niedzielę Miłosierdzia Bożego, rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia. Taca w tym dniu przeznaczona będzie na potrzeby Caritas w diecezji. Zbiórka do puszek na Syrię odbędzie się, zgodnie z decyzją biskupa rzeszowskiego, w V Niedzielę Wielkanocną, 14 maja br. Dzieci proszone są o przyniesienie na Mszę św. w Niedzielę miłosierdzia skarbonek z wielkopostną jałmużną.

7. Dziękuję wszystkim, którzy włożyli wiele wysiłku w przygotowanie naszej świątyni, ołtarza adoracji i grobu Pańskiego oraz w uświetnienie liturgii Triduum Paschalnego. Szczególne podziękowania należą się p. Tomaszowi Tajakowi, pracownikom kościelnym, Służbie Liturgicznej i Chórowi ARKA. Niech Chrystus Zmartwychwstały w nagrodę za wasz trud obdarzy Was radością.

Radosnego świętowania i mokrego śmigusa dyngusa życzą
Księża Misjonarze Saletyni z Kobylanki

Inne wpisy

FaceBook